Μέχρι την τελευταία αγωνιστική θα παίζεται, όπως όλα δείχνουν, τελικά η πρώτη θέση στην κανονική περίοδο στην Α’ Τοπική, καθώς Αιγέας και Αίγειρος δεν έλυσαν τις διαφορές τους ούτε στο μεταξύ τους ντέρμπι στο Πλωμάρι.

Κανένας δεν κέρδισε στο ντέρμπι Αιγέας-Αίγειρος στο Πλωμάρι, με το ισόπαλο 1-1 να ικανοποιεί και τις δύο ομάδες, που εξακολουθούν να βαδίζουν χέρι-χέρι στην κορυφή.Δυνατό παιχνίδι, με τέσσερις αναγκαστικές αλλαγές από πλευράς Αιγέα και δύο από την μεριά του Αίγειρου.Ο γηπεδούχος άνοιξε το σκορ στο 6' με τον Μακάκο, όταν βρέθηκε εκτεθειμένος στην άμυνα του γκολκίπερ Κουμπά, πλασάροντας επιτυχώς για το προβάδισμα. Μέχρι το ημίχρονο οι γηπεδούχοι έλεγξαν καλύτερα την ροή του ματς, ο Αίγειρος ανέβηκε από τα πρώτα κιόλας λεπτά στο δεύτερο μισό και στο 54' έφθασε στην ισοφάριση με τον Χατζηκλειδαρά. Καλές στιγμές είχαν οι γηπεδούχοι με Άνταμ και Βελούτσο, Δασκάλου, Χατζηκλειδαράς από πλευράς Αίγειρου.

Δυσκολίες στον χωμάτινο αγωνιστικό χώρο του γηπέδου των Παρακοίλων βρήκε ο Ατρόμητος, εντούτοις μπόρεσε και πέρασε με νίκη 2-1, η οποία τον κρατά μέσα στον στόχο. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι που δεν παραδόθηκαν, όταν μάλιστα βρέθηκαν πίσω στο σκορ, μείωσαν, πίεσαν μέχρι το τέλος, όμως δεν κατάφεραν να αντιστρέψουν την κατάσταση. Στο 22' ο Σεφουλάι κέρδισε  πέναλτι σε ανατροπή του, το εκτέλεσε ο ίδιος δίνοντας το προβάδισμα, το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Οι παίκτες του Ατρόμητου συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο 71' ο Μιχάλης Ελευθερίου με κοντινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Τρία λεπτά μετά, ένας δικός του παίκτης που δόθηκε δανεικός, κατάφερε να μειώσει με τον ίδιο τρόπο, όμως οι παίκτες του Παπαδόπουλου μπόρεσαν και διαχειρίστηκαν σωστά τα υπόλοιπα λεπτά, φεύγοντας νικητές.

Στα Λουτρά, ο Αετός σταμάτησε το νικηφόρο σερί του Όλυμπου κερδίζοντάς τον με 2-0, συνεχίζοντας να διατηρεί ελπίδες για είσοδο στην τετράδα. Από την άλλη, η ομάδα της Αγιάσου  έχασε την ευκαιρία μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα στο Πλωμάρι, να μειώσει την απόσταση που τη χωρίζει από τους δύο πρώτους της βαθμολογίας. Ο Γιώργος Ευαγγέλου με όμορφη κεφαλιά  μετά  από σέντρα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, η οποία, όμως, δέχθηκε την έντονη πίεση  του αντιπάλου, που δημιούργησε ευκαιρίες. Μάλιστα, χρειάστηκε η βοήθεια του γκολκίπερ Κάμπερ, να κάνει διπλή απόκρουση και να κρατήσει το σκορ. Στο 71' ο γηπεδούχος στάθηκε άτυχος, όταν κέρδισε πέναλτι (χέρι αμυντικού), όμως ο Βλαστέλλης αστόχησε δίνοντας την δυνατότητα στον Κλεομένη Παπαλόπουλο να το αποκρούσει. Η χρυσή αλλαγή του Διονυσάτου, ο Γιάννης Λαγουτάρης, που μπήκε στην θέση του Καλιμαντζέρου στις καθυστερήσεις, με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ αιφνιδίασε τον γκολκίπερ του Ολύμπου, κλειδώνοντας την νίκη του Αετού.

Με γκολ  από τον Παντελή Κουλουδή, ο Μεσότοπος επικράτησε της Γέρας 1-0 στο γήπεδο της Αγ. Παρασκευής, βελτιώνοντας ακόμη περισσότερο την θέση του. Από την άλλη, η Γέρα μετά και την ήττα αυτή, δεν φαίνεται να προλαβαίνει την είσοδό της στην τετράδα. Η ομάδα του Παπάδου σε ένα ακόμη παιχνίδι κατέβηκε ελλιπής, είχε την καλύτερή της στιγμή σε σουτ φάουλ του Βλάμου, με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι των γηπεδούχων. Αποβλήθηκε εν μέσω διαμαρτυριών ο σκόρερ με 2η κίτρινη στο 65', αλλά ο Μεσότοπος με παίκτη λιγότερο κράτησε το πολύτιμο τρίποντο.

Στον Πολιχνίτο, η τοπική ομάδα και ο Κεραυνός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις. Σωστή αμυντική γραμμή και αιφνιδιασμός η φιλοσοφία του φιλοξενούμενου, ο οποίος κατάφερε τρία λεπτά πριν από το ημίχρονο, στο 42', να ανοίξει το σκορ με ωραίο σουτ από τον Ευτύχη Βουλγαρέλλη. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου με αυτογκόλ του Χαρατσιάρη, όταν στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε άθελα την μπάλα στα δίχτυα. Στο 2ο μέρος, ο Α.Ο.Π. άσκησε πίεση, οι παίκτες του δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες, όμως οι παίκτες του Κεραυνού πάλεψαν να πάρουν έστω και τον βαθμό που τους κρατά ζωντανούς στον στόχο της αποφυγής της κόκκινης ζώνης.